اخبار گروه صنعتی نظری

طریقه صحیح نشستن پشت فرمان

شاید صندلی و نحوه نشستن روی آن در ظاهر چندان هم مهم نباشد اما بهتر است بدانید برخی از بیماری‌ها و مشکلات مربوط به کمر و ستون فقرات به دلیل بد نشستن روی صندلی ایجاد می‌شوند. پس اگر می‌خواهید از دردهای ستون فقرات دور بمانید و کمردرد راتجربه نکنید، در چند موقعیت آداب درست نشستن را تمرین کنید.

طریقه صحیح نشستن پشت فرمان

دانستن این نکات برای افرادی که شغل آنها رانندگی است و باید ساعت زیادی از روز را پشت فرمان بنشینند، بیشتر اهمیت دارد اما این روزها با وجود ترافیک‌های سنگین درون شهری هر شخصی ممکن است چند ساعت در روز را در حال رانندگی باشد. تحقیقات زیادی در زمینه کمر درد و علل بروز آن انجام شده که یکی از آنها بین 7000 نفر از مردم پاریس صورت گرفته است. نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد که دردهای بخش پایینی کمر بیشتر در بین خانم‌ها دیده می‌شود ولی کمر دردی که در اثر رانندگی طولانی مدت به وجود می‌آید، در بین مردان شایع تر است و افرادی را در بر می‌گیرد که حداقل 4 ساعت از روز را پشت رل می‌نشینند. تا وقتی ماشین شما حرکت نمی‌کند درست مثل این است که روی یک صندلی ثابت نشسته اید ولی به محض اینکه ماشین به راه افتاد قضیه فرق می‌کند. چپ و راست شدن ماشین، افزایش و کاهش سرعت آن، نوسانات جانبی و حرکت ارتعاشی به بالا و پایین به بدن شما به ویژه بخش پایینی فشار وارد می‌کند. اگر صندلی تان خوب نباشد کمرتان زیر این فشار‌ها دچار مشکل می‌شود. از این رو برای پیشگیری از کمر درد بهتر است وقتی پشت فرمان می‌نشنید به این نکات دقت کنید. حتی در سفرهای طولانی و نشستن روی صندلی وسایل نقلیه دانستن این نکات اهمیت دارد:

-  قبل از اینکه روی صندلی وسایل نقلیه بنشینید آن را بر حسب قدتان تنظیم کنید. صندلی باید به گونه ای باشد که پاهای شما به راحتی روی زمین قرار بگیرد و فضای کافی برای جابه جایی پاها وجود داشته باشد.اگر جای کافی برای پاها وجود ندارد صندلی تان را عقب ببرید.

- کمر شما باید در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد و صندلی را کمی عقب یا جلو ببرید تا قوس کمر به طور کامل روی صندلی قرار گیرد. 

-  به وضعیت سر دقت کنید. سر باید به پشتی صندلی بچسبد. در صورتی که فاصله سر تا پشتی صندلی زیاد است از بالش‌های کوچکی استفاده کنید تا این فاصله پر شود. 

-  هنگامی که روی صندلی اتومبیل می‌نشینید زانوهای شما باید با لگن هم تراز باشد. 

-  صندلی را به اندازه کافی به جلو بکشید تا مجبور نباشید برای رساندن پاها به کلاچ، گاز و ترمز کمرتان را خم کنید. اگر صندلی از پاهای شما دور باشد و برای رسیدن به پدال پاهای تان را می‌کشید، این شیوه نشستن به کمر شما آسیب می‌رساند. 

- پشت فرمان صاف بنشینید و روی صندلی قوز نکنید. با یک دست روی فرمان خم نشوید.

-  اگر گودی کمر دارید بالش کوچکی را پشت تان قرار دهید تا قوس کمرتان پر شود. 

- پشتی صندلی را به اندازه کافی عقب ببرید، بطوریکه زاویه آن با نشیمن گاه صندلی 100 تا 120 درجه باشد.

-  در صورتیکه صندلی ماشین تان خراب شده یا نیاز به تعمیر دارد هر چه سریعتر برای رفع این مشکل اقدام کنید.

-  هر یک ساعت یکبار به بهانه ای از ماشین پیاده شوید، کمی راه بروید و چند حرکت کششی ساده را انجام دهید.

- از ژست گرفتن و فیگورهای مختلف پشت فرمان بپرهیزید چون کج و کوله نشستن پشت فرمان کلاس شما را بالاتر نمی‌برد و فقط به بدن تان آسیب می‌رساند. 

-  مرتب ورزش کنید.  انجام ورزش هایی مانند شنا، پیاده روی و دوچرخه سواری خطر ایجاد کمر درد ناشی از نشستن طولانی مدت پشت فرمان اتومبیل را کاهش می‌دهد.

گروه صنعتی نظری

شرکت صنایع نظری از سال ۱۳۳۸ فعالیت خود را با تولید انواع تخت‌های ورشویی، جالباسی، گهواره و صندلی آغاز و پس از آن بـاسابقه درخشان و تجربیات ارزشمند در صنایع فـلزی برای اولین بار در ایــران صندلــی و نیمکت‌هایی با تلفیق فلز و پلاستیک تولید و عرضه کرد در حال حـاضر همگـام با نیاز مشتریــان، مدل‌های متنوعی از مبلمان اداری، خانگی، آموزشی، رستورانی، فضای باز، صندلی‌های استادیومی و اماکن ورزشی تولید و ارائه می‌کند

برای آگاهی از اخبار ایمیل خود را وارد نمایید

طراحی و اجراشرکت سپیدان

© ۱۳۹۷ - ۱۳۳۸ کلیه حقوق متعلق به گروه صنعتی نظری می‌باشد

nazari industrial group